Preview Mode Links will not work in preview mode

Jan 26, 2024

W najnowszym odcinku podcastu "O serialach" skupiamy się nie tylko na serialowych i filmowych premierach, klasykach, hitach oraz klapach, ale również na nominacjach do tegorocznych Oscarów. Kto znalazł się na liście i jest tam zasłużenie, a kto jest największym przegranym już na etapie samych nominacji, a właściwie... ich braku? Zapraszamy do słuchania!

— W tym roku drugi sezon "Squid Game". Z tymi samymi głównymi bohaterami, co ciekawe. I znowu mają być squid games, czyli te wszystkie lalki strzelające — opowiada Bartosz Węglarczyk, a Piotr Markiewicz dodaje: — Pamiętasz, jak się zakończył pierwszy sezon? Tam jest spore otwarcie na drugi.

— W kwietniu na Netfliksie ukaże się "Seks w Wielkim Mieście". Nie żaden nowy sezon, a całość, od samego początku — mówi redaktor naczelny Onetu — Jest to wyprzedaż klejnotów koronnych. Z pewnością doceniamy to, jaką ten serial odegrał rolę w historii HBO i fakt, że go wyprzedają, jest coraz większym potwierdzeniem, że ta stacja się kończy.

— Przy wszystkich moich zastrzeżeniach do "Barbie", uważam, że Greta Gerwig powinna dostać tę nominację za reżyserię. Jednak zrobienie filmu, który jest fenomenem kulturowym, zasługuje co najmniej na to, żeby jego reżyser dostał chociaż nominację do Oscara — wyjaśnia Bartosz Węglarczyk.