Preview Mode Links will not work in preview mode

Feb 23, 2024

W najnowszym odcinku podcastu "O serialach" Piotr Markiewicz i Bartosz Węglarczyk ponownie spotykają się, by na żywo połączyć się z widzami i widzkami, opowiadając o najnowszych serialach, największych hitach i klapach, o których prędko chcemy zapomnieć. O czym będzie mowa tym razem? Między innymi o finale serialu "True Detective". Czy sprostał oczekiwaniom krytyków, fanów i naszych prowadzących?

— "Władcy przestworzy", czyli serial, o którym rozmawialiśmy i którego nie jesteśmy wielkimi fanami. Ciekawa informacja, bo okazuje się, że jesteśmy w mniejszości: są najlepszym serialowym debiutem w historii Apple TV+. Przebili wszystko inne. Tyle ludzi się nie zna, na tym, co ogląda — opowiada Bartosz Węglarczyk.

— Discovery Plus robi nowy serial o Sherlocku Holmesie — wyjaśnia Bartosz Węglarczyk — Tu będzie taka sytuacja, że Sherlock Holmes się dowiaduje, że ma nieślubne dziecko. To jest dziewczyna i on będzie razem z nią rozwiązywał zagadki.

—Trochę to brzmi jak: "słuchajcie, a może byśmy dali jeszcze taką siostrę Sherlocka Holmesa? A nie, siostra już była... To może zróbmy... córkę!" — śmieje się Piotr Markiewicz.

— Problem z "Sherlockiem Holmesem" jest taki, że wszystkie książki, seriale i filmy są niezwykle męskocentryczne. Tam są mężczyźni sami. Jednak mówimy o wiktoriańskiej Anglii — dodaje redaktor naczelny Onetu.

— Powiem tak, po ostatnim odcinku, po pierwsze, moja miłość do Jodie Foster jest jeszcze większa, bo była tam naprawdę fenomenalna. Mi się to naprawdę podobało, ale podtrzymuję, że to nie był "True Detective", to był inny serial — mówi Bartosz Węglarczyk.

— Finał był dość oczywisty — mówi w kontrze Piotr Markiewicz — Mniej więcej od połowy domyślasz się, w czym jest problem. Gdyby to był serial, który nie jest nazwany "True Detective", to bym powiedział, że to naprawdę dobrze zrobiony serial. Jeżeli bierzesz jednak tę łatkę "True Detective", to mierzysz się jednak w trochę innej kategorii. Niestety ja podtrzymuję, że trzeba to porównywać z pozostałymi sezonami i jest to jeden ze słabszych sezonów "True Detective".