Preview Mode Links will not work in preview mode

Jul 20, 2023

— Kiedy w zeszłym tygodniu premierowo nadawany był odcinek naszego podcastu, w Los Angeles zaczął się strajk aktorów. Rozpoczął się idealnie w trakcie premiery "Oppenheimera" w Londynie. Ta zaczęła się specjalnie godzinę wcześniej po to, żeby wyjść w trakcie. Chodzi oczywiście o to, żeby promować temat i pokazywać, że ten strajk się zaczął — wyjaśnia Bartosz Węglarczyk — Jestem lekko wystraszony, bo szykuje się katastrofa, jeśli ten strajk potrwa kilka miesięcy — dodaje redaktor naczelny Onetu.

— "Pan Samochodzik i Templariusze", chyba największa polska premiera na Netflixie... Powiem ci tak, jest to film, w którym udała się tylko muzyka. Jest tam kilka hitów z lat 70. Poza tym nie działa w tym filmie zupełnie nic — mówi Bartosz Węglarczyk — Cała rzecz nie ma w sobie żadnej wartości. Trzymam kciuki za to, żeby powstały następne części, może będą lepsze — dodaje.

— Jest to krótki występ [Marcina Dorocińskiego w "Mission Impossible" - przyp. red.], ale nie da się go przegapić. Jeśli ktoś myśli, że go nie zobaczy, to się myli. W jednej scenie ma taką "pierwszoplanową" rolę i co więcej, on jest pierwszej scenie całego filmu — wyjaśnia Piotr Markiewicz, dodając: — Bardzo fajnie zagrał, nie ma wstydu. Pokazał klasę jak to Dorociński —

— Pastwię się nad nim [serialem "Warszawianka" - przyp. red.] co tydzień tutaj. Moja partnerka w ¾ odcinka powiedziała ostatnio: "Piotr, ja nie wiem, po co ja to oglądam". Oglądamy to, bo... Borys Szyc. Ani scenariusz mi się nie podoba, ani akcja nie idzie do przodu. Nie widzisz celu, dla którego to oglądasz — tłumaczy Markiewicz — Mam wrażenie, że pan Szyc odtwarza swoje życie z przeszłości i tak — chciałbym drugi sezon Borysa Szyca grającego tę postać. Ale nic innego mi się w tym serialu nie zgadza —

W najnowszym odcinku "O serialach" rozmawiamy też o filmie "Teściowie", scenariuszach filmów Marvela oraz o tym, z jakimi ograniczeniami wiąże się strajk aktorów.