Preview Mode Links will not work in preview mode

Aug 17, 2023

— W gminie Zbiczno są tablice, które mają cytaty z książek. Są całe mapy z cytatami książek z serii o Lipowie. To jest dopiero uniwersum! — mówi Piotr Markiewicz o mieście, które ma być inspiracją dla tytułowego Lipowa, w którym dzieje się fabuła książek Katarzyny Puzyńskiej oraz ich ekranizacji, którą już wkrótce będzie można oglądać na Playerze. — Zawierzyłem w ten serial prawie po pierwszej scenie — dodaje.

— Jeżeli dobrze pójdzie ten serial, a trzymamy mocno kciuki, to jest szansa na kolejne sezony i uniwersum Lipowa, które ma bardzo wielu fanów w Polsce. Są nawet ich zloty. Fajnie byłoby mieć takie swoje polskie "Midsommar" — mówi Bartosz Węglarczyk.

— "Grantchester" to hit w Wielkiej Brytanii. Masz piękną, angielską wieś, przepiękne widoki. Rzecz dzieje się po wojnie, przełom lat 40. i 50., oczywiście zaczynają się masowe morderstwa, ludzie padają jak muchy, zabici na różne sposoby. Jest lokalny detektyw, policjant, któremu pomaga główny bohater, anglikański ksiądz — mówi redaktor naczelny Onetu — Z jednej strony masz naprawdę ciekawe zagadki kryminalne, a jednocześnie księdza, który ma duże problemy z dziewczynami. To się naprawdę świetnie ogląda.

— Na Amazon Prime pojawiła się ekranizacja wielkiego, światowego bestselleru "Red, White and Royal Blue". Syn kandydatki na prezydenta USA zakochuje się w synu króla albo królowej. Ukrywają swój romans, aż ten przestanie być ukryty. Co tu dużo mówić, jest to bardzo zła ekranizacja, fabuła jest robiona, jakby ktoś ją łopatą siekał. Ale zobaczenie Umy Thurman, która mówi z teksańskim akcentem, to jest ciekawe — mówi o swoim ostatnim odkryciu Piotr Markiewicz.

W najnowszym odcinku podcastu "O serialach" rozmawiamy także o Stephenie Kingu, telewizji linearnej oraz o tym, który odcinek "The Bear" był najlepszy.

Odcinek powstał we współpracy z TVN Player.